KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235565
nr 1423 5565
Edward Hald
(1883-1980), Sverige
Oljemålning, "Ö & Moln, Utö, 1923". Olja på pannå, signerad a tergo, 46x61, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:40:17
1.200 kr
Edward Hald
Läs mer om Edward Hald